Zhruba před 14 dny se objevila v zadní části naší zahrady záhadná kočkovitá šelma. A nepřišla sama, přivedla s sebou ještě čtyři svá mláďata.

Rodinka se usadila pod bambusem, vedle květináče s palmou – takže to odhaduji na známého a velmi vzácného levharta bambusového (Panthera bambusarum) nebo nějaký podobný druh z biotopů savanových, palmových. Jisté je, že tahle panterčata za ty dva týdny skvěle povyrostla, však je taky statečně krmíme skoro vlastní krví. Vypadají velmi zdravě – máma je ještě stále kojí, myslím, že nebudou mít přes dva měsíce.
Už jsme zakoupili dva termoboxy pro případ, že by z nenadání udeřily mrazy. Jenže řekněme si narovinu, že pro tento vzácný bambusový druh levharta je potřeba udělat více.

Jejich první cesta po odchytu samozřejmě povede na veterinární kliniku, aby odborníci udělali vše, co je potřeba. Je však jisté, že všem panterčatům spokojeně ustlaný život zajistit nedokážeme. Proto prosíme hodné lidi, kteří by nám pomoci mohli, ozvěte se nám.
Určitě také uvítáme pomoc spolků, které se snaží toulavým šelmičkám pomáhat. Nebojte se, nechceme vám hned tahle batolata strkat – my víme, že máte útulky plné nešťastných zvířat, kterým se snažíte pomoci. Spíše chceme poradit, jak udělat těmto maličkým mňoukálkům život snesitelným. Budeme rádi za vaši pomoc. Jen dodáváme, že bydlíme ve středních Čechách.

Hlavu vzhůru, levhartíci, tuhle bitvu vyhrajeme, Botany.cz je s vámi!

Koťata
Koťata
Koťata

Fotografováni dne 24. 10. 2019.