Biologická klasifikace: Animalia, Aves, Passeriformes, Meliphagidae
Syn.: Philedon buceroides Swainson, 1838
Česká jména: zoborožík přílbový, kystráček indonéský
Anglická jména: Helmeted friarbird
Rozšíření: Zoborožík přilbový se vyskytuje na indonéských Malých Sundách i na Východním Timoru, na Nové Guineji, v severní a východní Austrálii, kde se areál táhne od Top Endu v Severním teritoriu přes Yorský poloostrov až na východní pobřeží Queenslandu, po Kroombit Tops National Park. Jsou rozlišovány čtyři poddruhy.
Způsob života: Obývá monzunové lesy, blahovičníkové porosty, mangrove, savanu, venkovské zahrady a městské parky.
Hlučná agresivní hejna se sdružují na kvetoucích stromech. Živí se květy, nektarem, plody, pavouky, hmyzem a jeho larvami.
Miskovité hnízdo buduje vysoko v koruně stromu z proužků kůry, stébel a suchých travin, zpevněné je pavučinami a vystlané jemným rostlinným materiálem. Samice snáší 2–4(–5) vajec, která zahřívá sama po dobu 15–18 dní. Samec střeží hnízdo a jeho okolí. Oba rodiče krmí mláďata v hnízdě. Další tři týdny po vylétnutí zůstávají potomci s dospělými. Dožívá se přibližně sedmi let.
Popis: Velký šedohnědý pěvec z čeledi kystráčkovitých, dosahuje délky 30–37 cm a hmotnosti 96–145 g. Na temeni a bradě je šedavé opeření. Obličej je pokrytý holou černou kůži. Duhovka oka je červená. U kořene silného černého zobáku je patrný svažující se výrůstek. Vrchní část těla je rovnoměrně hnědošedá. Ocas je šedý. Hrdlo a hruď jsou šedohnědé až rezavě hnědé.
Fotografováno dne 29. 8. 2024 (Austrálie, Northern Territory, Nitmiluk National Park).