Syn.: Lepiota excoriata var. konradii Huijsman, Lepiota gracilenta sensu Rea, Lepiota konradii Huijsman ex P. D. Orton, Macrolepiota procera var. konradii (Huijsman ex Orton) Gminder, Macrolepiota mastoidea (Fr.) Winter.
Česká jména: bedla Konradova, bedla štíhlá
Čeleď: Agaricaceae Chevall. – pečárkovité
Rozšíření: Roste v celém mírném pásu.
Ekologie: Roste od léta do podzimu na lučních a pastvinných biotopech, místy je velmi hojná, často roste pospolu s bedlou vysokou, případně je jí v sezóně na lokalitě nahrazena (bedla vysoká roste o něco později). Na následující fotografii je Macrolepiota konradii vlevo a Macrolepiota procera vpravo.
Popis: Klobouk bedly Konradovy je do 17 cm široký, na povrchu radiálně strukturovaný, bez výrazných výstupků, šupiny jsou ploché, přisedlé, nahlučené do velkých polí. Barva pokožky je bílá nebo se smetanovým odstínem. Lupeny jsou husté, vyklenuté, při třeni volné, barva je bílá, později nahnědlým ostřím. Třeň je jemně šupinatý, vláknitý, se zřetelným volným vatovitým prstenem. Jeho tvar je válcovitý, při bázi mírně rozšířený do hlízy. Výtrusný prach je bílý.
Záměny: Možná záměna za nejedlou bedlu hřebenitou (Lepiota cristata), která je menší a roste v lesích. Dále za bedlu vysokou (Macrolepiota procera), která je větší, mohutnější, má tmavé šupiny na třeni a velké množství plastických, drobných šupin na klobouku.
Využití: Jedná se o jedlou, dobrou houbu.
Fotografováno dne 4. 10. 2004 (Česko, Děčínsko, Malá Veleň).