Syn.: Arnica alpina subsp. tomentosa (J. M. Macoun) Maguire, Arnica alpina var. tomentosa (J. M. Macoun) Cronquist, Arnica angustifolia var. tomentosa (J. M. Macoun) Dorn, Arnica tomentosa J. M. Macoune
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Poddruh západu Severní Ameriky – areál se táhne od kanadského Yukonu přes Britskou Kolumbii a Albertu až po státy Montana, Wyoming a Colorado.
Ekologie: Roste na subalpínských a alpínských loukách, na skalnatých a kamenitých svazích, v nadmořských výškách od 500 až do 2500 m. Kvete od června do srpna.
Popis: Vytrvalá bylina, 5–20(–40) cm vysoká, výrazně plstnatě chlupatá. Lodyha je přímá, většinou jednoduchá, jen vzácně větvená. Listy v 1–5 párech, úzce kopinaté, hustě bíle plstnatě chlupaté; lodyžní listy jsou přisedlé, vstřícné, menší než listy bazální. Úbory vyrůstají po 1–3(–5); zákrov je polokulovitý, 10–14 mm dlouhý, hustě plstnatě chlupatý a žláznatý, zákrovních listenů je 9–22, jsou kopinaté až obkopinaté; jazykovitých květů je 6–16, liguly jsou žluté; trubkovité květy jsou žluté. Plodem je nažka, 3–8 mm dlouhá, chlupatá s bílým chmýrem.
Poznámka: Nominátní poddruh Arnica angustifolia subsp. angustifolia se vyskytuje v arktických oblastech Severní Ameriky, Evropy i Asie, jeho listy jsou čárkovité až široce kopinaté, lysé nebo jen mírně chlupaté.
Fotografováno dne 8. 6. 2016 (Kanada, Alberta, Highwood Grass Pass).