Syn.: Arnica peruviana (Lam.) Pers., Aster pellitus Kunth, Aster peruvianus (Lam.) Cabrera, Celmisia pellita (Kunth) Sch. Bip., Chrysactinium erigeroides (Benth.) H. Rob. et Brettell, Doronicum peruvianum Lam., Erigeron hybridus Hieron., Erigeron lehmannii Spreng., Erigeron loxensis Hieron., Erigeron pellitus Hieron., Erigeron pellitus (Kunth) Wedd., Erigeron peruvianus (Lam.) Cuatrec., Erigeron pusillus Lehm., nom. illeg., Erigeron stuebelii Hieron., Liabum erigeroides Benth.
Čeleď: Asteraceae Bercht. et C. Presl – hvězdnicovité
Rozšíření: Areál se táhne od západní Venezuely přes Kolumbii, Ekvádor a Peru až do západní Bolívie.
Ekologie: Roste ve formaci páramo a puna, na mokřinách, rašeliništích, podél potůčků a na březích jezer. Lokality leží v nadmořských výškách 2000–4600 m.
Popis: Vytrvalá bylina s vícehlavým oddenkem, vysoká 10–30 cm, tvoří růžice až 30 cm v průměru. Listy jsou úzce kopinaté, 4–8 cm dlouhé a 0,8–1,2 cm široké, na líci lysé, na rubu plstnatě chlupaté, poněkud srpovité, celokrajné, podvinuté, na vrcholu špičaté. Úbory vyrůstají jednotlivě na 12–25 cm dlouhém, často načervenalém, pavučinatě chlupatém stvolu, mají 1,5–2 cm v průměru; zákrov je válcovitý, víceřadý, zákrovní listeny jsou čárkovité; jazykovité květy jsou početné, samičí, s nestejně dlouhou bílou ligulou, trubkovité květy jsou krátké, žlutobílé. Plody jsou nažky s drsným chmýrem.
Fotografoval Mário Duchoň, dne 1. 3. 2014 (Ekvádor, Parque nacional El Cajas).