Syn.: Loranthus caesius Spreng., Loranthus destructor Kunth, Loranthus longibracteatus Desr., Loranthus tubulosus Willd., Loxanthera longibracteatus Blume, Metastachys corymbosa Tiegh., Metastachys denticulata Tiegh., Metastachys tholifera Tiegh., Notanthera caesia (Spreng.) G. Don, Notanthera longebracteata (Desr.) G. Don, Phrygilanthus corymbosus Eichler, Phrygilanthus destructor (Kunth) Eichler, Phrygilanthus longebracteatus (Desr.) J. F. Macbr., Phrygilanthus monzoniensis Pacz., Phrygilanthus pycnanthus (Benth.) Diels, Psittacanthus longibracteatus Blume, Tripodanthus destructor (Kunth) Tiegh., Tristerix longibracteatus (Desr.) Barlow et Wiens, orth. var.
Čeleď: Loranthaceae Juss. – ochmetovité
Rozšíření: Jihoamerický druh, roste v Andách od střední Kolumbie přes Ekvádor do středního Peru.
Ekologie: Stanovištěm jsou porosty dřevin v okolí horní hranice lesa, v nadmořské výšce 2200–4600 m. Terestrický poloparazit, cizopasí zřejmě na kořenech dřevin z rodu Polylepis.
Popis: Stálezelený keř nebo menší stromek; větvičky jsou rozkladité, oblé, zelené. Listy jsou vstřícné, téměř přisedlé, vejčité až kopinaté, 3–7 cm dlouhé, kožovité, nezřetelně 3žilné, oboustranně lesklé, na bázi klínovité, celokrajné, na vrcholu špičaté. Květenství tvoří koncový hrozen 10–18 květů; květy jsou 5četné, dvouřadě uspořádané; listen je čárkovitě kopinatý, 2(–4) cm dlouhý; kalich je drobný, nezřetelně 5zubý; koruna je trubkovitá, asi do poloviny rozeklaná na čárkovité, nazpět ohrnuté cípy, při bázi a na konci červená, uprostřed žlutá; tyčinek je 5, prašníky jsou 5–9 mm dlouhé; čnělka je červená, zdéli koruny. Plodem je černonachová kulovitá bobule o průměru asi 1,2 cm, na vrcholu s nepatrnými pozůstatky kalicha.
Fotografoval Mário Duchoň, dne 9. 3. 2014 (Ekvádor, Parque nacional Sangay, El Altar).