Syn.: Acradenia zierioides Kippist, Zieria frankliniae Kippist
Čeleď: Rutaceae Juss. – routovité
Rozšíření: Endemit australské Tasmánie, vyskytuje se při západním pobřeží ostrova.
Ekologie: Roste v deštných lesích mírného podnebného pásu, většinou při březích vodních toků, od mořského pobřeží stoupá jen do nadmořské výšky okolo 200 m. Kvete od listopadu do února.
Popis: Stálezelený keř nebo menší strom dosahující výšky okolo 7 m, s větvičkami řídce až hustě chlupatými, žláznatými. Listy jsou vstřícné, řapíkaté, 3četné, lístky jsou téměř přisedlé, úzce eliptické až obkopinaté, 20–60 mm dlouhé a 5–20 mm široké, na bázi klínovité, v dolní polovině celokrajné, výše vroubkované, na vrcholu tupé nebo zaokrouhlené. Květenství je terminální nebo axilární, latnaté, 20–50 mm dlouhé, květy jsou oboupohlavné, kališní lístky jsou na bázi srostlé, korunních lístků bývá 5–7, jsou až 6 mm dlouhé, bílé, řídce chlupaté; tyčinek bývá dvakrát více než korunních lístků, pestíků je většinou 5–6. Plody jsou měchýřky.
Poznámka: K tomuto rodu jsou započítávány jen dva druhy, vedle představovaného tasmánského endemického druhu je to ještě Acradenia euodiiformis, která se vyskytuje na jihovýchodním okraji Queenslandu a na severovýchodě Nového Jižního Walesu.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 7. 12. 2023 (Austrálie, Tasmania, Hobart, Royal Tasmanian Botanical Gardens).