Syn.: Astilbe ×arendsii hort.
Česká jména: čechrava zahradní (Kubát 2002), čechrava zahradní, čechrava skupina Arendsii (Danihelka 2012)
Slovenská jména: astilba Arendsova (Marhold et Hindák 1998)
Čeleď: Saxifragaceae Juss. – lomikamenovité
Rozšíření: Astilbe Arendsii Group je označení pro skupinu hybridů čechrav, které vznikly křížením asijských druhů Astilbe astilboides, A. chinensis, A. davidii, A. japonica, A. thunbergii, případně i dalších. Pěstují se jako okrasné rostliny v mnoha kultivarech, odlišují se od sebe především vzrůstem a barvou květů. Byly vyšlechtěny německým zahradníkem a šlechtitelem Georgem Adalbertem Arendsem (1863–1952).
Ekologie: Kultivary z této skupiny se běžně pěstují v zahradách a parcích, jsou nejčastěji pěstovanými zahradními čechravami. Preferují polostín a humózní vlhčí půdu. Kvetou od června do srpna.
Popis: Vytrvalá bylina s podzemním oddenkem. Lodyhy jsou přímé, 30–90 cm dlouhé. Listy jsou střídavé, dolní dlouze řapíkaté, 2–3krát zpeřené, lístky jsou eliptické až kopinaté, po okraji 1–2krát pilovité, špičaté až zašpičatělé, horní listy jsou krátce řapíkaté, většinou 3četné. Květenství je terminální, latnaté; květy jsou 5četné, kališní lístky jsou zhruba do třetiny srostlé, korunní lístky jsou čárkovité, bílé, růžové, červené až nafialovělé; tyčinek je 10. Kultivary lze obvykle množit dělením.
Poznámka: K rodu Astilbe je v současnosti započítáváno asi 25 druhů, jeden z nich se vyskytuje v Severní Americe (Astilbe biternata), ostatní najdeme v Asii, v oblasti od Himálaje (Astilbe rivularis) přes Čínu a Japonsko až po Papuu-Novou Guineu (Astilbe papuana).
Fotografováno dne 1. 7. 2018 (Česko, Čechy, Průhonice, Dendrologická zahrada VÚKOZ).