Syn.: Tremella palmata Schwein., Dacryopsis palmata (Schwein.) Lloyd, Dacrymyces palmatus (Schwein.) Burt
Další česká jména: kropilka mozkovitá
Čeleď: Dacrymycetaceae J. Schrot. – kropilkovité
Rozšíření: Druh je znám ze Severní Ameriky, kde se vyskytuje hojně, a z Evropy, kde je méně častý.
Ekologie: Roste na mrtvém odkorněném dřevě nebo v trhlinách kůry jehličnanů, především borovic. Objevuje se od května do listopadu ve velkých skupinách, v bezmrazých oblastech kdykoli během roku, v období deštivého počasí.
Popis: Plodnice zpočátku téměř kulovité, později poduškovité, laločnaté až mozkovité, třeň středový, boční nebo chybějící. Forma s třeněm je zpočátku krátce válcovitá, lopatkovitá, postupně laločnatá, může být i vějířovitá. Plodnice dorůstají výšky 1–2,5 cm a šířky 1–6 cm, mají oranžovou až oranžově červenou barvu. Povrch plodnice je hladký a lepkavý. Dužnina je zpočátku tuhá, později rosolovitá, stejně zbarvená jako povrch plodnice, za sucha rohovitá, červenohnědá. Bez výrazné chuti a vůně. Výtrusný prach je žlutavý, výtrusy jsou podlouhlé, mírně zakřivené, hladké, žluté, 8–10buněčné, 17–25 × 6–8 µm velké.
Záměny: Mladé plodnice je možné zaměnit s druhem Dacrymyces stillatus, který vytváří menší polštářovité plodnice. Starší laločnaté plodnice lze zaměnit s Tremella mesenterica, která má laloky obvykle větší a výtrusy bílé, anebo s Tremella aurantia parazitující na rodu Stereum.
Využití: Druh je považován za jedlý.
Fotografováno dne 10. 5. 2013 (USA, Havajské ostrovy, ostrov Kauai, Kalalau Trail).