Na polohu obce, ze které pochází další účastnice naší soutěže O nejlepší botanickou ilustraci, jsem se musel podívat na mapu, říkal jsem si totiž, že teď se konečně dozvím, kdeže ty kraje rajské jsou! Až pak mi došlo, že to asi není Ráječek, ale Ráječko, navíc že to tam vlastně asi trochu znám, do nedalekého Rájce jsem v době svého brněnského mládí jezdíval hodně rád. Ráječko – to je opravdu tuze pěkný název! Tak se podívejme, jak se tam maluje:
Dobrý večer vážení,
koncem listopadu jsem objevila vaši ilustrátorskou soutěž. Na zahradě jsem našla poslední rozkvetlou kytičku – měsíček lékařský a v potůčku už takřka uschlý, podzimem zkroucený rákos. Posílám výsledek. Měsíček je na akvarelovém papíře, na rákos jsem použila pastelky a 3 pauzovací papíry. Navedla mě k tomu mlhavá podzimní atmosféra. Moc zdravím a přeji pěkný večer a krásný adventní čas.
Eva Juračková z Ráječka

Eva Juračková
Eva Juračková

Hezky se v Ráječku maluje! Pořád jsem čekal na mírně orientální nádech nějakého vypodobnění rákosu – jak se to třeba objevuje na japonských nebo čínských kresbách. A je to tady – orient z malého ráje u Blanska! A vůbec, neznáme se trochu už z dřívějška? Neučíte náhodou někde na Brněnsku výtvarnou výchovu? Musíte mi to přijet všechno povyprávět v červnu do Prahy!

Organizátoří akce:

PS
PS
Sponzor akce
PS