Na nejslavnější jihoamerickou túru, Inckou stezku (Camino Inca nebo taky Inka Trail), se ročně vydávají tisíce lidí, aby si splnili svůj životní sen. I když celá trasa měří něco přes 30 km, cesta trvá čtyři dny včetně návštěvy legendami opředeného Machu Picchu.
Peru
Peru, Cañon del Colca – s kondory nad hlavou
Cañon del Colca se nachází v severovýchodní části jihoperuánského regionu Arequipa v provincii Caylloma. Řeka Rio Colca se tu zařezává do horských úbočí a vytváří jeden z nejhlubších kaňonů světa o hloubce téměř 3200 metrů. Za nejhlubší peruánský kaňon je považován nedaleko odtud ležící Cañon del Cotahausi, který dosahuje maximální hloubky až 3500 metrů. Světoznámý severoamerický Grand Canyon v USA je v porovnání s těmito peruánskými kaňony v hloubce sotva poloviční.
Peru, Parque nacional Huascarán – k nejvyšší hoře Peru
Peruánský národní park Huascarán se nachází asi 300 km severně od Limy v pohoří Cordillera Blanca v departmentu Ancash. Byl založen v roce 1975 z důvodu ochrany vzácných rostlin a živočichů, ochrany vodních zdrojů a zachování krajinného rázu. O dva roky později byl vyhlášen biosférickou rezervací a v roce 1985 byl zařazen na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.
Peru, Santuario histórico de Machu Picchu – incká nebesa
Machu Picchu jsou ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách. Nacházejí se v horském sedle mezi horami Machu Picchu a Huayna Picchu, v nadmořské výšce 2430 m, severozápadně od Cuzca. Od června do září tu denně proudí tisíce návštěvníků.
Titicaca – největší jezero Jižní Ameriky
Jezero Titicaca se nachází na andské náhorní plošině Altiplano, na hranicích mezi Peru a Bolívií, v nadmořské výšce 3812 metrů. Se svou rozlohou okolo 8500 km2 je nejen největším jezerem Jižní Ameriky, ale zároveň největším vysokohorským jezerem na světě. Jeho maximální hloubka činí 281 m, průměrná hloubka je 107 m. Západní část jezera patří Peru, východní náleží Bolívii.