Čeleď: Francoaceae A. Juss.
Rozšíření: Jihoafrický druh, vyskytuje se ve východních provinciích Jihoafrické republiky (Limpopo, Mpumalanga a KwaZulu-Natal) a ve Svazijsku.
Ekologie: Roste v horských oblastech, obvykle na březích vodních toků, na kamenitých a skalnatých svazích, v lemech stálezelených lesů.
Popis: Opadavý keř až menší strom dosahující výšky 2–4(–5), s letorosty nažloutlými, později šedivějícími. Listy raší společně s květy, jsou řapíkaté, skoro okrouhlé, na bázi srdčité, zubaté až laločnaté, na líci chlupaté, na rubu až běloplstnaté. Květenství vyrůstá na konci větví, je hroznovité, až 8 cm dlouhé, květy jsou až 2 cm dlouhé, korunní lístky jsou červené, tyčinky jsou z koruny vyniklé. Plodem je elipsoidní tobolka.
Záměny: Od podobného, poněkud vzrůstnějšího druhu Greyia sutherlandii se odlišuje především listy na líci chlupatými a na rubu výrazně plstnatými, G. sutherlandii je má lysé. Třetí druh rodu Greyia flanaganii – poměrně vzácný endemit jihoafrické provincie Eastern Cape – je stálezelený, i v době jihoafrické zimy neopadavý, jeho květenství je poměrně chudé a květy jsou spíše sevřené.
Poznámka: Druhové jméno odkazuje na německého botanika Ludwiga Radlkofera (1829–1927).
Fotografovala Jindřiška Vančurová, ve dnech 5. 9. 2018 (Jihoafrická republika, Mpumalanga, Barberton) a 6. 9. 2018 (Svazijsko, Sibebe Rock).