Syn.: Arctiodracon camtschatcensis (L.) A. Gray, Arctiodracon japonicum A. Gray, Dracontium camtschatcense L., Dracontium camtschaticum Spreng., Lysichiton album Makino, Lysichiton camtschaticus Schott, Lysichiton japonicus (A. Gray) Schott ex Miq., Pothos camtschaticus Spreng., Symplocarpus kamtschaticus Bong.
Česká jména: lysichiton kamčatský (Mareček 1997)
Čeleď: Araceae Juss. – árónovité
Rozšíření: Východoasijský druh vyskytující se na ruském Dálném východě a v severním Japonsku – od Kamčatky přes pobřeží Ochotského moře, Kurily, Sachalin a Hokkaidó až po střední Honšú. Byl zavlečen i do západní a severní Evropy.
Ekologie: Roste v mokřinách, na prameništích, na březích vodních toků. Kvete od dubna do července.
Popis: Vytrvalá bylina se silným podzemním oddenkem. Listy jsou řapíkaté, eliptické, po odkvětu se zvětšující, 40–80 cm dlouhé a 15–30 cm široké, na bázi klínovité, celokrajné, na vrcholu špičaté nebo tupé. Stvol je 10–30 cm dlouhý, zakončený eliptickým až vejčitým toulcem, který je 8–12 cm dlouhý, bílý, špičatý, palice je v době květu 4–8 cm dlouhá, později až 12 cm dlouhá, květy jsou oboupohlavné, jen velmi drobné; tyčinky jsou 4. Plody jsou bobule.
Využití: V evropských zahradních paludáriích je tento asijský druh pěstován zřídkavěji než jeho americký příbuzný Lysichiton americanus, jehož toulec je žlutý.
Fotografováno dne 30. 4. 2022 (Česko, Průhonice, Dendrologická zahrada VÚKOZ).