Syn.: Epacris auriculata Benth., Epacris leptalea Gand., Epacris longispinulosa Gand., Epacris maidenii Gand., Epacris pedicellata DC., Epacris rivularis Sieber ex Spreng., Epacris walteri Gand.
Česká jména: postrminec (Presl 1846)
Čeleď: Ericaceae – vřesovcovité
Rozšíření: Druh jihovýchodní Austrálie a Tasmánie – na kontinentu se jeho areál táhne od jihovýchodu Queenslandu přes východ Nového Jižního Walesu až po východní Victorii.
Ekologie: Roste v křovinaté vegetaci na vlhkých vřesovištích, ale také na sušších pobřežních vřesovištích a v suchých sklerofytních lesích, na pískovci nebo žule, v pásmu od mořského pobřeží až do nadmořské výšky okolo 1900 m. Kvete od září do prosince.
Popis: Keř dosahující výšky až okolo 150 cm, s větvemi vystoupavými až přímými a letorosty chlupatými. Listy jsou kratičce řapíkaté, široce vejčité, 2–3,5 mm dlouhé a stejně tak široké, konkávní, na bázi srdčité, po okraji drobně pilovité nebo brvité, na vrcholu tupé až špičaté, lysé. Květy vyrůstají z úžlabí listů na krátkých stopkách; kališní lístky jsou vejčité, až 3 mm dlouhé, tupé nebo špičaté, koruna je zvonkovitá, bílá, korunní trubka je jen zhruba 2 mm dlouhá, cípy jsou 2–3 mm dlouhé; tyčinek je 5, jejich nitky jsou krátké, čnělka je až 1 mm dlouhá, lysá. Plodem je kulovitá tobolka.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 16. 11. 2023 (Austrálie, New South Wales, Blue Mountains National Park).