Syn.: Aster scaposus Klatt, Diplopappus molliusculus Lindl. ex DC., Diplopappus molliusculus Lindl., Diplopappus roylei Lindl. ex DC.
Čeleď: Asteraceae Bercht. et J. Presl – hvězdnicovité
Rozšíření: Endemit západní části Himálaje, roste od severního Pákistánu přes Kašmír do severní Indie a po jihozápad Tibetu.
Ekologie: Roste na subalpínských a alpínských kamenitých svazích v nadmořské výšce 1800–3500 m.
Popis: Vytrvalá trsnatá bylina vysoká 8–30(–45) cm; lodyhy jsou přímé, většinou nevětvené, roztroušeně chlupaté. Listy jsou střídavé, dolní jsou drobné a za květu obvykle zaschlé, prostřední jsou přisedlé nebo krátce řapíkaté, obkopinaté, 1–3,5 cm dlouhé a 0,3–0,8 cm široké, na líci lysé nebo s tuhými brvami, na rubu většinou drsné nebo až chlupaté, na bázi zúžené, celokrajné nebo s 2–6 zoubky na každé straně. Úbor je většinou jediný; zákrov je polokulovitý, 7–10 mm dlouhý, zákrovní listeny jsou 2–3řadé, čárkovitě kopinaté, s výjimkou střední žilky lysé, na okraji blanité; jazykových květů je 15–25, bílých nebo růžovofialových, trubkovité květy jsou žluté. Nažky jsou podlouhlé, poněkud stlačené, 3–4 mm dlouhé, brvité; chmýr je 4řadý, špinavě bílý, vnitřní řada je 5–6,5 mm dlouhá.
Fotografoval Jindřich Houska, dne 23. 7. 2013 (Indie, Ladakh, tábořiště Choskyurmo).