Syn.: Christolea parryoides (Cham.) N. Busch, Draba parryoides Cham., Ermania parryoides Cham., Parrya ermanii (Cham.) Botsch.
Čeleď: Brassicaceae – brukvovité
Rozšíření: Endemit asijské části Beringie (tento název je používán pro oblast na obou březích Beringova průlivu, sahá od řeky Kolyma v severovýchodním Rusku až k řece Mackenzie v Kanadě), tedy arktické a subarktické části severovýchodního Ruska – vyskytuje se na Čukotce, Kamčatce a rovněž v oblasti kolem Ochotského moře. Byl popsán z okolí kamčatského vulkánu Šiveluč.
Ekologie: Roste na horských kamenitých svazích, lávových polích, v suti i na kamenitých březích horských vodních toků, v nadmořské výšce od 700 až do 1800 m. Kvete od června do července.
Popis: Vytrvalá polštářovitá bylina s mnohohlavým oddenkem, nanejvýše 30 cm vysoká. Lodyhy jsou poléhavé, větvené, listy vyrůstají v přízemní růžici, jsou řapíkaté, klínovité, na vrcholu s nápadnými zaoblenými zuby, pokryté hvězdovitými chlupy. Květenství je terminální, hroznovité, květy jsou 4četné, kališní lístky jsou úzce vejčité, 2–3,5 mm dlouhé a 1,5–2 mm široké, korunní lístky jsou vejčité až široce vejčité, 4,5–5 mm dlouhé a 2–3 mm široké, bílé nebo nažloutlé. Plody jsou kyjovité šešule, až 3 cm dlouhé, poněkud zploštělé, zelené až načervenalé.
Využití: V Rusku je tato rostlina údajně vysazována v horských zahradách a alpinetech.
Poznámka: Do monofyletické vývojové větve rodu Smelowskia bývá v současnosti řazeno pět dříve samostatných rodů, kromě vlastního rodu Smelowskia jsou to ještě rody Ermania, Gorodkovia, Melanidion a Redowskia. Tato skupina se vyskytuje v jižní a východní části Sibiře, na ruském Dálném východě, v Beringii a kordillerské části Severní Ameriky (zjednodušeně od Altaje po Kalifornii).
Fotografováno dne 30. 7. 2009 (Rusko, Kamčatka).