Syn.: Arum italicum var. concinnatum (Schott) Engl., Arum italicum subsp. concinnatum (Schott) K. Richt., Arum nickelii Schott
Čeleď: Araceae Juss. – árónovité
Rozšíření: Východomediteránní druh, vyskytuje se na řeckých ostrovech v Egejském moři (od Kréty až zhruba po Skyros), v jihozápadním Turecku a na Kypru.
Ekologie: Roste v křovinatých a travnatých porostech, v lesních lemech i olivových hájích, objevuje se rovněž kolem cest, vystupuje až do nadmořské výšky okolo 700 m. Ve vhodných podmínkách je schopen vytvářet velké populace. Kvete od dubna do května.
Popis: Vytrvalá bylina s horizontálně uloženou hlízou. Řapík je 25–45 cm dlouhý, listová čepel je střelovitá, zhruba 23 cm dlouhá a 20 cm široká, na vrcholu špičatá, zelená, někdy se světlejšími skvrnkami. Stvol je mnohem kratší než řapík, jen 11–15 cm dlouhý. Toulec je 15–30 cm dlouhý a 5–10 cm široký, uvnitř zelenobílý, s purpurovým okrajem; palice je 9–17(–27) cm dlouhá, žlutá, obvykle poněkud přesahuje polovinu délky toulce, samičí část je 18–25 mm dlouhá, samčí část 5–6 mm dlouhá, vrcholový přívěsek je 7–12,5 cm dlouhý. Plody jsou bobule.
Fotografovali Eva a Karel Rencovi, dne 21. 4. 2017 (Řecko, Kréta, okolí města Chania, Daratsos).