Syn.: Alchemilla pectinata Kunth
Čeleď: Rosaceae – růžovité
Rozšíření: Středoamerický a jihoamerický druh s nesouvislým, ostrůvkovitým areálem od jižního Mexika až do Bolívie, vázaný na hřeben And. Jeden z 13 středoamerických druhů rodu.
Ekologie: Roste na horských loukách a ve vegetaci páramo nad horní hranicí lesa, ve Střední Americe v nadmořských výškách od 3000 do 3600 m.
Popis: Vytrvalá trsnatá bylina s výběžky, vysoká až 40 cm. Přízemní listy jsou jednoduché, řapík je 2–9 cm dlouhý, hedvábitě chlupatý; čepel je v obrysu široce vejčitá až ledvinitá, 5–11laločná, členěná do 1/4–1/3, má 1,5–5,5 cm v průměru, na líci lysá, na rubu zejména na žilkách přitiskle hedvábitě chlupatá, laloky jsou široce trojúhelníkovité, pilovité; lodyžní listy jsou podobné bazálním, krátce řapíkaté až přisedlé; palisty bazálních listů jsou 0,5–1,5 cm dlouhé, volné, hnědé, na vrcholu s 3–5 krátkými laloky. Květenství je 3–7 cm dlouhé, hroznovité, krátce chlupaté; čtyřčetné květy jsou téměř přisedlé, zelenavé; češule je zvonkovitá, 1–2 mm dlouhá; lístky kalíšku a kalicha jsou vejčité, 1–2 mm dlouhé; koruna chybí; tyčinky jsou nejčastěji 4; plodolisty jsou 2–4. Plody jsou asi 3 mm dlouhé, chlupaté nažky.
Fotografováno dne 1. 3. 2009 (Kostarika, u osady Siberia).