Syn.: Imbricaria decipiens Hemsl. ex Diels, Imbricaria sechellarum Oliv., Mimusops decipiens Hemsl., Mimusops thomassettii Hemsl.
Česká jména: opíhled (Presl 1846)
Čeleď: Sapotaceae Juss. – zapotovité
Rozšíření: Endemický druh žulových vnitřních ostrovů Seychelského souostroví, roste pouze na vysokých ostrovech Mahé, Praslin a Silhouette a na malých ostrůvcích Felicite a Long.
Ekologie: Skalnatá stanoviště a glacis, zpravidla v nadmořských výškách nad 600 m, občas sestupuje níže. V prostředí relativně stabilního, velmi vlhkého klimatu s ročními srážkovými úhrny kolem 3000 mm, ale s nižšími teplotami, dosahujícími v ročním průměru často jen kolem 20 °C.
Popis: Mohutný stálezelený strom dorůstající výšky 3–15 m. Listy jsou nahloučené na koncích větviček, střídavé, dosti krátce řapíkaté, obvejčité, 7–12 cm dlouhé a 5–8 cm široké, tlusté, kožovité, celokrajné, na vrcholu často mělce vykrojené, řapík a žilka v bazální části listu jsou většinou nápadně žlutavé. Květy jsou velmi drobné, ukryté mezi listy, zelenavé. Plodem je elipsoidní bobule 1,5–4 cm dlouhá, zelená, ukrývající 2–5 podlouhlých lesklých hnědých semen.
Využití: V minulosti byl velmi vyhledáván pro kvalitní tvrdé dřevo, v současné době je poměrně vzácný.
Fotografovali Alena Vydrová a Vít Grulich, ve dnech 2. a 4. 2. 2011 (Seychely, ostrov Mahé, národní park Morne Seychellois, Morne Blanc a glacis Copolia).