Syn.: Conyza stenodonta Baker, Phagnalon arabicum (Boiss.) Boiss., Pluchea laxa Baker, Pluchea multiflora O. Schwartz, Varthemia arabica Thomson, Varthemia arabica Boiss.
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Pochází z Arabského poloostrova, kde roste v Ománu, Jemenu a Saúdské Arábii.
Ekologie: Provází řídkou vegetaci v polopouštních vádí a na vyprahlých křovinatých svazích, vystupuje do nadmořské výšky asi 1600 m.
Popis: Hustě větvený aromatický keřík vysoký do 70 cm; mladé větvičky i listy jsou pokryty přisedlými nebo kratičce stopkatými žlázkami, díky kterým je rostlina lepkavá, a rovněž řídkými brvami vyrůstajícími z cibulkatých bází. Listy jsou střídavé, podlouhlé až obkopinaté, 1–4 cm dlouhé a 0,3–1(–2) cm široké, na bázi zúžené a víceméně celokrajné. Úbory vyrůstají jednotlivě nebo po několika na dlouhých stopkách na koncích větviček; zákrovní listeny tvoří 7–8 řad, vnější jsou úzce kopinaté, 1,3–1,9 mm dlouhé, vnitřní čárkovité, 5–7,5 mm dlouhé; všechny květy jsou trubkovité, nachové, vnější jsou samičí, 4–5,5 mm dlouhé, vnitřních 10–20 květů je oboupohlavných, funkčně samčích, 5–6 mm dlouhých. Nažky jsou chlupaté, chmýr je (4–)5–6,5 mm dlouhý, tvořený 4–10 štětinami.
Poznámka: K tomuto druhu se přiřazují také rostliny z oblasti Afrického rohu, kde byly dosud zjištěny v Džibutsku a Somálsku. Byly popsány pod jménem Pluchea pinnatifida Hook. f. a odlišují se listy, které jsou u afrických rostlin zubaté a alespoň některé i zpeřené.
Fotografováno dne 27. 9. 2015 (Omán, gov. Al Wusta, Duqm).