Syn.: Pentaphylloides dryadanthoides (Juz.) Soják, Potentilla dryadanthoides (Juz.) Vorosch. ex M. Shah, Potentilla phyllocalyx subsp. dryadanthoides (Juz.) Podlech
Česká jména: mochnovec (Slavík et al. 1995)
Čeleď: Rosaceae – růžovité
Rozšíření: Roste zřejmě od Pamíru přes severní Pákistán a Indii do Nepálu a Bhútánu, zasahuje i to Tibetu. Vzhledem k taxonomické problematice není dosud areál jednoznačně vymezen.
Ekologie: Stanovištěm jsou skalnatá místa a kamenité sutě v nadmořské výšce 3500–5000 m, zejména v suchých územích.
Popis: Nízký keřík s větvičkami přitisklými k povrchu a vystoupavými, 5–10 cm vysokými konci. Listy jsou střídavé, krátce řapíkaté, lichozpeřené, většinou s 3 jařmy, méně často jsou přimíšeny listy s 2 jařmy; lístky jsou vejčité až eliptické, 4–6 mm dlouhé a 2–3 mm široké, řídce hedvábité, na okraji podvinuté, špičaté; červenohnědé palisty zčásti srůstají s řapíkem a tvoří krátký pochvovitý útvar, jejich volné části jsou vejčité. Květy jsou jednotlivé, 5četné, většinou úžlabní; lístky kalíšku jsou 3–5 mm dlouhé, hedvábitě chlupaté, poněkud kratší než kalich; korunní lístky jsou polokruhovité, 7–8 mm dlouhé, žluté; tyčinek je asi 25; plodolisty jsou početné, s kyjovitou bliznou. Nažky jsou pokryté hedvábitými chloupky.
Poznámka: K rodu Dasiphora, který se vyskytuje v mírných oblastech celé severní polokoule, je v současnsoti řazeno 10 druhů (POWO 2021).
Fotografoval Jindřich Houska, ve dnech 21. 7. 2013 (Indie, Ladakh, údolí potoka pod tábořištěm Lartse pod sedlem Kangmaru La) a 4. 8. 2013 (Indie, Ladakh, kousek pod sedlem Dungduchen La směrem k Sumda Chemno).