Syn.: Loranthus glabrifolius Conrath, Loranthus rubromarginatus Engl.
Čeleď: Loranthaceae Juss. – ochmetovité
Rozšíření: Druh jihovýchodní Afriky, byl popsán z transvaalského pohoří Magaliesberg, vyskytuje se v severovýchodní části Jihoafrické republiky (východní oblasti provincie North West, Gauteng, Limpopo, Mpumalanga, severní okraj provincie KwaZulu-Natal) a ve Svazijsku.
Ekologie: Epifytní poloparazitický keř, který haustorii prorůstá do dřeva hostitelských stromů. Vyskytuje se v křovinaté savaně, parazituje na druzích rodu Acacia, Combretum, Faurea, Protea či Sterculia. Stoupá až do nadmořské výšky okolo 1800 m.
Popis: Keř s větvemi šedočernými, vrásčitými. Listy jsou z většiny vstřícné, řapíkaté, eliptické, 3,5–4 cm dlouhé a asi 1,5 cm široké, na bázi klínovité, celokrajné nebo zvlněné, na vrcholu špičaté, šedozelené s načervenalými okraji a někdy i žilkami, nejprve jemně chlupaté, později olysalé. Květy jsou nahloučeny v přisedlých axilárních svazečcích, listen je miskovitý, asi 2 mm dlouhý, kalich je asi 4 mm dlouhý, koruna je 5četná, vně růžová až karmínová, na bázi vejcovitá, výše pak výrazně stažená, nálevkovitá, až 4 cm dlouhá, v horní části jednostranně rozevřená ve tvaru písmene V, nahoře s 5 dolů svěšenými cípy, které jsou čárkovité, až 8 mm dlouhé. Plodem je v době zralosti oranžová bobule.
Poznámka: Rod Tapinanthus zahrnuje na 40 druhů ze subsaharské Afriky.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, ve dnech 4. 9. 2018 (Jihoafrická republika, Mpumalanga, Blyde River Canyon Nature Reserve) a 9. 9. 2018 (Svazijsko, kaňon Ngwempisi Gorge).