Syn.: Brassica purpurascens Sol., Bunias myagroides L., Cakile myagroides (L.) Poir., Cordylocarpus tenuifolius Sm., Crucifera aleppica (Gaertn.) E. H. L. Krause, Didesmus myagroides Desv., Didesmus pinnatus DC., Erucaria aleppica Gaertn., Erucaria grandiflora Boiss., Erucaria latifolia DC., Erucaria lineariloba Boiss., Erucaria myagroides (L.) Halácsy, Erucaria tenuifolia (Sm.) DC., Raphanus hispanicus (L.) Crantz, Sinapis hispanica L.
Čeleď: Brassicaceae – brukvovité
Rozšíření: Areál druhu sahá od Španělska přes jižní Evropu a severní Afriku až do Iráku, Saúdské Arábie, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Spojených arabských emirátů, na sever Ománu, do Íránu a západního Pákistánu. Je však možné, že v nejzápadnější části svého rozšíření (Španělsko, Itálie, Alžírsko) není původní.
Ekologie: Roste většinou na ruderálních stanovištích, na úhorech, při okrajích polí a cest, obvykle nevystupuje do nadmořských výšek nad 400 m.
Popis: Jednoletá až dvouletá bylina s lodyhou přímou, větvenou, lysou nebo jen řídce chlupatou. Listy jsou řapíkaté, poněkud dužnaté, spodní 10–18 cm dlouhé, 2krát zpeřené, se 3–4 páry čárkovitých úkrojků, které jsou 1–4 mm široké, horní listy jsou výrazně menší. Květenství je hroznovité, 30–45květé, za plodu až 40 cm dlouhé, bez listenů. Kališní lístky jsou přímé, kopinaté, 5–7 mm dlouhé; korunní lístky jsou obvejčité, nehetnaté, 10–15 mm dlouhé, nafialovělé. Plodem je podlouhlá šešule, 1–2 cm dlouhá, složená ze dvou fertilních segmentů, spodní je jehlancovitý, s 2–4 semeny, horní segment je válcovitý, poněkud stlačený, s 1–3 semeny, zakončený zbytkem čnělky.
Poznámka: Rod Erucaria zahrnuje asi 6 druhů, které se vyskytují v pásu od Španělska až po Pákistán.
Fotografováno dne 2. 4. 2010 (Kypr, předměstí Limassolu).