Syn.: Grewia parviflora Bunge, Grewia chanetii H. Lév.
Česká jména: blahokamýk (Presl 1846)
Čeleď: Malvaceae – slézovité
Rozšíření: Korea, střední a jižní Čína, konkrétně v provinciích An-chuej (Anhui), Kuang-tung (Guangdong), Kuang-si (Guangxi), Kuej-čou (Guizhou), Che-pej (Hebei), Che-nan (Henan), Chu-pej (Hubei), Chu-nan (Hunan), Ťiang-su (Jiangsu), Ťiang-si (Jiangxi), Šen-si (Shanxi), Šan-si (Shaanxi), Šan-tung (Shandong), S‘-čchuan (Sichuan), Jün-nan (Yunnan), Če-ťiang (Zhejiang). Čínské jméno druhu je 小花扁担杆 xiao hua bian dan gan.
Ekologie: Porosty keřů, sušší kamenité stráně, často druhotné, které vznikly po odlesnění. Běžný druh.
Popis: V přírodě se jedná o menší strom, většinou však nepravidelně hustě větvený keř dorůstající jen zřídka do výšky kolem 3 m. U nás obvykle jen 1,5 m vysoký keř. Listy jsou střídavé s krátkými řapíky, na spodní straně hustě porostlé hvězdicovitými chlupy, oválné či vejčité. Květy úhledné, drobné, nažloutlé, pětičetné.
Poznámka: Sbírková dřevina – jediný zástupce početného subtropického a tropického rodu, kterého je možné pěstovat u nás. Keř dobře roste na suchých, neúživných stanovištích, může být použit na skalkách. Vysazujeme ho tak, aby bylo možné keř a jeho drobné květy pozorovat z blízka. Množí se výsevem semene či zelenými řízky.
Fotografováno dne 15. 7. 2008 (Česko, Botanická zahrada hlavního města Prahy).