Syn.: Lonicera corymbosa L., Loranthus corymbosus (L.) Desr., Loranthus tetrandrus Ruiz et Pav., Loranthus utui Molina, Loxanthera corymbosa (L.) Blume, Phrygilanthus tetrandrus (Ruiz et Pav.) Eichler, Scurrula umbellata Raf., Tristerix tetrandrus (Ruiz et Pav.) Mart.
Čeleď: Loranthaceae Juss. – ochmetovité
Rozšíření: Roste podél horského hřebene And v Chile, s malým přesahem do Argentiny, přibližně mezi 32. a 42. rovnoběžkou. Zjištěn byl i na ostrovech Juana Fernándeze v Tichém oceánu.
Ekologie: Epifytický poloparazit, parazituje na rozmanitých dřevinách, nejčastěji na pabucích (Nothofagus) ve vegetaci tzv. valdivianského lesa. Provází humózní stanoviště s pravidelnými srážkami a pouze krátkou suchou periodou; vyžaduje polostín. Lokality leží v nadmořské výšce 500–2000 m, výjimečně sestupuje až k moři. Květy jsou opylovány kolibříky.
Popis: Stálezelený, bohatě větvený, lysý keř dorůstající výšky 0,5–2 m. Listy jsou vstřícné, krátce řapíkaté, oválné, celokrajné, ale na okraji zvlněné, na vrcholku tupé. Květy tvoří zkrácené hrozny, jsou oboupohlavné, 4četné; okvětí je dlouze trubkovité, 3–3,5 cm dlouhé, živě oranžovočervené; tyčinky jsou 4; semeník je spodní a čnělka nese hlavatou bliznu. Plody jsou elipsoidní, asi 1 cm dlouhé bobule, za zralosti žlutozelené, se silně lepkavou dužninou.
Poznámka: Obsahuje hodně tříslovin, v domovině byl využíván v lidovém léčitelství jako svíravý prostředek a také jako černé barvivo.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 25. 2. 2012 (Argentina, provincie Neuquén, NP Los Arrayanes).