Syn.: Cota pesztalozzae (Boiss.) Boiss.
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Nevelký areál se rozkládá v jižní části Anatolie v Turecku, většina lokalit leží v pohoří Taurus.
Ekologie: Roste v nezapojené travinobylinné a křovité vegetaci na kamenitých svazích, výhradně na vápencovém podloží. Lokality leží v nadmořské výšce 800–1850 m.
Popis: Poléhavá nebo vystoupavá jednoletá bylina, dorůstá výšky 5–15 cm; lodyha je od báze větvená, šedě chlupatá. Listy jsou v obrysu vejčité až kopinaté, 1–2 cm dlouhé, 2krát peřenosečné, koncové úkrojky jsou úzce obkopinaté, asi 0,5 mm široké, špičaté. Úbory jsou koncové, na dlouhých, za plodu tloustnoucích stopkách; zákrov je polokulovitý, 0,5–1 cm široký, víceřadý, vnější zákrovní listeny jsou úzce kopinaté, alespoň na okraji blanité, na vrcholu krátce zašpičatělé; jazykovité květy jsou samičí, se světle růžovofialovou, asi 0,5 cm dlouhou ligulou, trubkovité květy jsou oboupohlavné, asi 3 mm dlouhé, růžovofialové. Nažky jsou zploštělé, na vrcholu s celistvým nebo zvlněným lemem, nažky z květů paprsku jsou podlouhlé, asi 2,75 mm dlouhé, na bázi zaokrouhlené, s 8–10 žebry na obou stranách, nažky z terče jsou klínovité, asi o 0,5 mm kratší, na stranách s 5–7 žebry.
Poznámka: Vzhledem podobný je rovněž růžovokvětý rmen Anthemis rosea; odlišuje se kožovitými zákrovními listeny a odlišnou stavbou nažek.
Fotografoval Mário Duchoň, dne 16. 5. 2011 (Turecko, Yarpuz).