Syn.: Eriogonum aureum var. glutinosum M. E. Jones, Eriogonum crispum L. O. Williams, Eriogonum microthecum var. crispum (L. O. Williams) S. Stokes
Čeleď: Polygonaceae Juss. – rdesnovité
Rozšíření: Eriogonum corymbosum var. glutinosum se vyskytuje v Arizoně (okresy Coconino, Mohave, Navajo, a Yavapai) a v Utahu (okresy Beaver, Emery, Garfield, Iron, Kane, Washington, a Wayne).
Ekologie: Roste na jílovitých, písčitých a štěrkových stanovištích, na planinách, svazích, skalnatých výchozech a stěnách, v křovinatých porostech a v lesích s převahou borovice a jalovce; v nadmořské výšce (800–)1200–2600 m. Kvete v červenci až říjnu.
Popis: Polokeř nebo keř, okrouhlý nebo rozkladitý, dorůstá výšky 20–100 cm. Větévky jsou na povrchu plstnaté, šedavé. Listy jsou střídavé, řapíky 0,5–1 cm dlouhé, čepele kopinaté až obkopinaté nebo eliptické, 1–4 cm dlouhé a 0,5–1,5 cm široké, obvykle hustě plstnaté na obou stranách, někdy svrchu vločkovité. Květenství je vrcholičnaté, větvičky plstnaté až vločkovité, listeny 3, šupinovité, trojúhelníkovité, 1–3 mm dlouhé. Stopky chybějí, zákrovy jsou 1–2 mm dlouhé, s 5 cípy, květy mají průměr 1,5–2,5 mm, okvětí obvykle světle žluté až žluté, někdy bílé, lysé, okvětní lístky na bázi srostlé. Plodem jsou hnědé nažky, 2–3 mm dlouhé, lysé.
Fotografováno dne 29. 8. 2014 (USA, Utah, NP Arches, Devils Garden Trail).