Syn.: Vincentia schweinfurthii Burret, Vincentina schweinfurthii (Burret) Burret
Česká jména: blahokamýk (Presl 1846)
Čeleď: Malvaceae – slézovité
Rozšíření: Roste v oblasti Afrického rohu v Somálsku a Etiopii, a dále v Jemenu. Součást v tropech velmi početného rodu, v oblasti Afrického rohu je jedno z center jeho diverzity, roste jich zde několik desítek druhů a květena Jemenu jich uvádí ještě 15.
Ekologie: Kdysi jedna z dominantních dřevin nižšího patra lesních porostů na návětrných svazích, v nadmořských výškách 500–1500 m. Nyní nejčastěji jednotlivě v roztroušených křovinách v okolí skal; zachovalé porosty chrání Jabal Bura Valley Forest National Park.
Popis: Keř nebo malý stromek 4(–10) m vysoký, s oblými větvemi s tmavočervenou až šedou borkou, v mládí plstnatou, později olysávající, se světlými lenticelami. Listy jsou střídavé, krátce řapíkaté (řapík je 3–6 mm dlouhý), eliptické až kosníkovité, 4–7(–9) cm dlouhé a 2–6 cm široké, oboustranně zelené a tence draslavě hvězdovitě chlupaté, na bázi zaokrouhlené až široce klínovité, na okraji pilovité, na vrcholu špičaté. Květy vyrůstají v terminálních i úžlabních 1–3květých vidlanech, kališní lístky jsou šedé, 10–15 mm dlouhé, korunní lístky jsou čárkovité, 7–11 mm dlouhé, sytě žluté; tyčinek je mnoho. Plod je kulovitý, 4–8 mm v průměru, černý, roztroušeně pýřitý.
Fotografováno dne 18. 2. 2010 (Jemen, Jabal Bura, wádí Ridžáf).