Syn.: Conyza madagascariensis Lam., Microglossa altissima DC., Nidorella altissima Benth. et Hook. f.
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Areál se táhne v severní a východní části Madagaskaru, druh je znám z provincií Antsiranana, Toamasina, Mahajanga, Antananarivo, Fianarantsoa a Toliara. Rozlišují se celkem 4 poddruhy, které se liší především tvarem listů a jejich okrajů.
Ekologie: Stanovištěm jsou křoviny a lesní okraje, skalnatá místa, vystupuje až do nadmořské výšky přes 2000 m.
Popis: Keř nebo malý stromek, dorůstá výšky 1–5 m; kmínek může mít průměr až 15 cm; letorosty jsou velmi jemně pýřité, žlutavé. Listy jsou střídavé; řapík je 0,5–1 cm dlouhý, žlábkovitý; čepel je kopinatá, 6–10 cm dlouhá a 0,5–1,5 cm široká, lysá, na bázi klínovitá, celokrajná anebo jemně pilovitá, na vrcholu špičatá. Květenství je bohatý chocholík drobných úborů; zákrov je zvonkovitý, 3řadý, zákrovní listeny jsou blanité, kopinaté, víceméně lysé, špičaté, vnitřní někdy přítupé; květů je 40–50, žlutých, vnější jsou samičí, s ligulou kratší než je jejich trubka, vnitřní jsou oboupohlavné. Nažky jsou chlupaté, nesou chmýr 6–8 mm dlouhý.
Poznámka: Na Madagaskaru je tento rod bohatě rozrůzněn do 28 druhů, z nich jen jediný (Psiadia glutinosa) přesahuje na Mauricius.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 17. 10. 2016 (Madagaskar, Parc national d’Andringitra).