Česká jména: kalina svraskalá (Kubát 2002)
Slovenská jména: kalina vráskavolistá (Marhold et Hindák 1998)
Čeleď: Viburnaceae Raf. – kalinovité
Rozšíření: Původní je ve střední Číně, dnes je pěstována po celém světě. U nás je hojně pěstována v parcích a zahradách, poprvé byla vysazena v Průhonicích v roce 1910. Někdy se pěstují i kříženci tohoto druhu s jinými kalinami, jako je například kalina pražská (Viburnum ×pragense).
Ekologie: Ve své domovině roste ve stálezelených lesích a křovinách v nadmořské výšce 700–2400 m n. m. Pro pěstování nenáročný druh, preferující teplejší, osluněná či polostinná stanoviště a hlubší nezamokřené propustné půdy; může růst jak v kyselém, tak v zásaditém substrátu. Při silných mrazech může vymrzat. Kvete od začátku května do začátku června.
Popis: Vždyzelený keř až 3(–4) m vysoký. Větve přímé, hustě chlupaté až plstnatě hvězdovitě chlupaté. Pupeny nahé. Čepel listů vejčitě eliptická až vejčitě kopinatá, (7–)8–15(–25) cm dlouhá, 3–6 cm široká, na okraji celokrajná nebo nevýrazně pilovitě zubatá, kožovitá, na svrchní straně nápadně svraskalá, tmavozelená, slabě lesklá, roztroušeně chlupatá až lysá, na spodní straně šedě až žlutavě hvězdovitě plstnatá, s nápadně vyniklou žilnatinou. Květenství vrcholičnaté, ploché až mírně vypouklé, 10–20 cm v průměru. Koruna nálevkovitě kulovitá, cca 5 mm v průměru, smetanově až žlutavě bílá, s trubkou ± tak dlouhou jako korunní cípy; tyčinek 5, stejně dlouhých nebo o málo delších než koruna; blizna trojlaločná. Plody jsou elipsoidní peckovice, cca 8 mm dlouhé, zprvu červené, později černé.
Fotografováno dne 10. a 24. 5. 2012 (Česko, Čechy, Průhonice, park).