Syn.: Arisaema griffithii var. pradhanii (C. E. C. Fisch.) Pradhan, Arisaema griffithii var. verrucosum (Schott) H. Hara, Arisaema hookeri Schott, Arisaema hookerianum Schott, Arisaema pradhanii C. E. C. Fisch., Arisaema verrucosum Schott
Čeleď: Araceae Juss. – árónovité
Rozšíření: Himálajský druh, vyskytuje se v Nepálu, indickém Sikkimu a Bhútánu, údaje o jeho výskytu v jižní Číně jsou zřejmě mylné.
Ekologie: Roste v horských lesích, na skalnatých svazích, horských loukách a v křovinách, v nadmořské výšce zhruba od 2400 až do 3000 m. Kvete od května do června.
Popis: Hlíznatá bylina dosahující výšky okolo 60 cm, s listy vyrůstajícími obvykle po 2. Jejich řapíky jsou 15–60 cm dlouhé, zelené nebo nachově skvrnité, čepel je trojčetná, lístky jsou vejčité, 10–40 cm dlouhé. Toulec je 10–20 cm dlouhý, jeho trubka je až 8 cm dlouhá, otevřená část toulce je značně široká, ke své bázi zahnutá, velmi výrazně zeleno-nachově síťovaná, na vrcholu vykrojená s úzkou nachovou špičkou. Palice i s úzkým a nachově zbarveným přívěskem je 20–80 cm dlouhá. Plody jsou bobule.
Fotografováno v průběhu roku 2004 (Česko, Praha, kultura).