Syn.: Adenium obesum var. multiflorum (Klotzsch) Codd
Čeleď: Apocynaceae – toješťovité
Rozšíření: Druh východní části jižní Afriky, jeho areál se táhne od Zambie a Malawi přes Zimbabwe, Svazijsko a Mosambik až do východní části Jihoafrické republiky (zde ve východních oblastech provincií KwaZulu-Natal, Limpopo a Mpumalanga).
Ekologie: Roste v suchých lesích a v křovinaté vegetaci, na písčinách i na skalnatých stanovištích, v pásmu od pobřeží až do nadmořské výšky okolo 1200 m. Kvete od května do září.
Popis: Opadavý sukulentní keř dosahující výšky 50–150(–300) cm, s borkou šedou až hnědou. Listy vyrůstají až po odkvětu na vrcholu větví, jsou krátce řapíkaté, eliptické až obvejčité, 7,5–12,5 cm dlouhé a 2–7,5 cm široké, kožovité, na bázi klínovité, celokrajné, na vrcholu špičaté či zaokrouhlené, někdy i vykrojené, lysé. Květy vyrůstají ve svazečcích na konci větví, jsou vonné; listeny jsou úzce obvejčité, 4–6 mm dlouhé, kališní lístky jsou kopinaté, 6–10 mm dlouhé, chlupaté, koruna je nálevkovitá, až 4 cm dlouhá, dosahuje v průměru až okolo 5 cm, obvykle je bílá s růžovým až červeným okrajem i červenou kresbou, vzácně může být i zcela bílá. Plody jsou 2 měchýřky, které dosahují délky 10–18 cm.
Využití: Latex rostliny je jedovatý, používá se k výrobě šípových jedů. Pro svou dekorativnost v době květu se tento keř vysazuje v zahradách a v blízkosti lidských sídel.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 3. 9. 2018 (Jihoafrická republika, Mpumalanga, Kruger National Park).