Syn.: Armeria kochii Boiss., Armeria leucocephala var. alpina Boiss., Armeria leucocephala var. kochii (Boiss.) G. H. M. Lawr., Armeria leucocephala var. multiceps (Wallr.) Mori, Armeria leucocephala subsp. multiceps (Wallr.) Arcang., Armeria maritima var. multiceps (Wallr.) Bernis
Čeleď: Plumbaginaceae Juss. – olověncovité
Armeria multiceps
Rozšíření: Endemit ostrova Korsiky v západní části Středozemí.
Ekologie: Provází horské trávníky na mělkých, kamenitých půdách, na silikátovém i vápnitém podloží. Lokality leží v nadmořských výškách 1200–2600 m.
Armeria multiceps
Popis: Vytrvalá bylina vysoká 3–20 cm. Listy tvoří hustou, k zemi přitisklou přízemní růžici, jsou čárkovité, 1–3 cm dlouhé a asi 0,1 cm široké, jednožilné, ploché, na vrcholu hrotité. Květenství je hustá hlávka na vrcholu stvolu, o průměru 1,2–1,6 cm; šupiny ve strboulu jsou oválné, na okraji suchomázdřité; kalich je 6–7 mm dlouhý, roztroušeně pýřitý, s tupými 0,6–1 mm dlouhými cípy; koruna je růžová; tyčinek je 5; semeník je jednopouzdrý, s jediným vajíčkem. Plodem je tobolka.
Poznámka: Někteří autoři rozlišují v jižní části korsického hřebene ještě subsp. meridionalis, která by se měla odlišovat polovzpřímenými, delšími listy.
Armeria multiceps
Armeria multiceps
Fotografovali Gianmaria Bonari a Vít Grulich, dne 5. 6. 2018 (Francie, Korsika, mezi sedlem Col de Vergio a jezerem Lac de Nino).