Čeleď: Campanulaceae – zvonkovité
Rozšíření: Endemit jihovýchodních Alp. Roste pouze v severovýchodní Itálii (regiony Lombardie, Trentino-Alto Adige, Veneto, Friuli-Venezia Giulia), Rakousku (Východní Tyrolsko, Korutany) a v přilehlém území Slovinska.
Ekologie: Provází skalní štěrbiny a pohyblivé sutě na vápenci a dolomitu.
Popis: Vytrvalá trsnatá bylina vysoká 5–10(–30) cm; lodyhy jsou vystoupavé. Listy v přízemní růžici mají řapík 1–4 cm dlouhý, jejich čepel je vejčitá až kopinatá, 1–1,8 cm dlouhá a 0,6–1 cm široká, na líci tmavozelená a lesklá, na rubu světlejší, se síťovitou žilnatinou, na bázi často srdčitá, na okraji vroubkovaná; lodyžní listy jsou kopinaté až vejčité, chlupaté a na okraji zubaté. Květenství je polokulovitý strboul o průměru 1,5–2 cm; vnější listeny jsou široce trojúhelníkovité, 5–8 mm dlouhé, na okraji ostře zubaté a brvité, na vrcholu zašpičatělé; květů je 5–15; kališní cípy jsou úzce trojúhelníkovité; koruna je zakřivená, modrofialová; tyčinek je 5; semeník se spodní, čnělky jsou 3. Plodem je tobolka.
Poznámka: Rostlina dostala jméno na počest pražského rodáka, cestovatele, botanika a přírodovědného sběratele F. W. Siebera (1789–1844).
Fotografovala Alena Vydrová, dne 26. 8. 2021 (Rakousko, Východní Tyrolsko, Lienzer Dolomiten, Laserztal).