Syn.: Arum erubescens Wall.
Čeleď: Araceae Juss. – árónovité
Rozšíření: Východoasijský druh s areálem sahajícím od Nepálu a severovýchodní Indie přes Barmu do jihovýchodní Číny.
Ekologie: Roste v borových a smíšených lesích, v křovinaté vegetaci, na březích vodních toků, na travnatých a skalnatých svazích, stoupá až do nadmořské výšky okolo 3200 m. Kvete od května do června.
Popis: Bylina až 80 cm vysoká, s podzemní hlízkou dosahující v průměru 3–5 cm. Listy vyrůstají jednotlivě, jejich řapík je 10–30 cm dlouhý, načervenalý, červeně žíhaný, čepel je dlanitě 9–13četná, lístky jsou přisedlé, čárkovité až úzce eliptické, 8–20 cm dlouhé a 1,5–2,5 cm široké, na bázi klínovité, na vrcholu zašpičatělé. Stopka květenství je kratší než řapík, 10–25 cm dlouhá, barevně podobná řapíku; toulec je narůžovělý s bělavými pruhy, trubka je válcovitá, 4–6 cm dlouhá, otevřená část toulce je vejčitá, 3–5 cm dlouhá a 2–4 cm široká, obloukovitě zahnutá, na vrcholu zašpičatělá; fertilní část palice je zhruba 2,5 cm dlouhá, apendix je zelený, až 7 cm dlouhý. Plody jsou v době zralosti oranžovočervené bobule.
Záměny: Poněkud podobný druh Arisaema consanguineum lze snadno odlišit podle velmi dlouhých nitkovitých hrotů na konci jednotlivých lístků i toulce.
Fotografováno dne 27. 5. 2005 (Česko, Praha, kultura).