Syn.: Anurosperma pervillei (Blume) Hallier f.
Čeleď: Nepenthaceae Dumort. – láčkovkovité
Rozšíření: Jediný zástupce dosti početného rodu (celkem asi 90 druhů) na Seychelských ostrovech. Většina druhů rodu roste v jihovýchodní Asii, těžiště druhové diverzity je na indonéských ostrovech Sumatře a Borneu. Jednotlivé druhy zasahují až na Novou Guineu, Novou Kaledonii, do severovýchodní části Austrálie, do jižní Číny a východní Indie, izolovaně ještě na Srí Lance, Seychelách a Madagaskaru. Na Seychelách lze láčkovky nalézt jen na dvou nejvyšších ostrovech tzv. vnitřní skupiny – Mahé a Silhouette.
Ekologie: Velmi specializovaný druh masožravé rostliny se vyskytuje na obnažených, velmi tvrdých a obtížně zvětrávajících žulových výchozech zvaných glacis, v nadmořských výškách 350–750 m. Zaoblené konvexní tvary žulových skal neskýtají téměř žádnou půdu a živiny, proto hostí druhově velmi chudou, nezapojenou vegetaci, v níž masožravost je určitou výhodou. Ovšem glacis, na nichž se láčkovky vyskytují, jsou až ve vyšších nadmořských výškách, které jsou pravidelně ovlivňovány spodní základnou oblačnosti, tedy častými mlhami; níže na podobných stanovištích působí kromě stresu z nedostatku živin ještě stres z nedostatku vhlkosti.
Popis: Dvoudomá liánovitá rostlina s poléhavými nebo opíravými stonky dorůstá asi do výšky 3 m, ale nejčastěji se plazí přímo po skalním podloží. Zatímco popínaví jedinci jsou víceméně pravidelně olistění, plazivé rostliny často vytvářejí v určitých vzdálenostech jakési listové růžice, obklopené dokola kruhem láček. Samotné listy jsou střídavé, silné, celokrajné, až 7 cm dlouhé, zakončené ovíjivým, až 40 cm dlouhým úponkem, na jehož konci se vytvářejí konvičkovité láčky. Láčky jsou až 14 cm dlouhé a mívají kolem 3 cm v průměru, jsou většinou žlutozelené s červenavými tečkami; na osluněných místech může červená barva převažovat, zejména na víčku. Vnitřní stěna láček má speciální stavbu, která umožňuje vylučovat do nahromaděné tekutiny trávící enzymy. Jako kořist u tohoto druhu připadají především mravenci a jiní drobní členovci. Květenství je latovité, květy jsou drobné, bělavé, 4–5četné, jednopohlavné. Samčí nesou 8–25 tyčinek, semeník v samičích květech srůstá nejčastěji ze 4 plodolistů a vytváří stejný počet pouzder. Při dozrávání vznikají asi 1 cm dlouhé tobolky.
Fotografováno dne 4. 2. 2011 (Seychely, ostrov Mahé, glacis Copolia).