Syn.: Rubus carpinifolius Rydb., Rubus continentalis (Focke) L. H. Bailey, Rubus hispidus Marshall, Rubus mississippianus L. H. Bailey, Rubus nitidus Raf., Rubus okeechobeus L. H. Bailey, Rubus rubrisetus Rydb., Rubus sanguinolentus Link, Rubus tallahasseanus L. H. Bailey, Rubus trivialis var. serosus L. H. Bailey, Rubus procumbens Muhl. ex W. P. C. Barton
Čeleď: Rosaceae – růžovité
Rozšíření: Severoamerický druh vyskytující se na jihovýchodě USA, od Kansasu po Pennsylvanii (chybí v Indianě, v Ohiu vyhynulý), na jih potom areál sahá až po jižní hranici USA.
Ekologie: Roste na vlhkých stanovištích, v mokřinách, ve světlých lesích, v nížinách. Kvete na jaře.
Popis: Keř až 2,5 m vysoký, opadavý, bohatě větvený. Větve dosahují až 3 m délky a jsou 2–3 mm široké, opírají se o okolní dřeviny, ostny jsou až 5 mm dlouhé, zahnuté, narůžovělé až načervenalé. Listy jsou střídavé, obvykle 3–5četné, lístky jsou vejčité až obvejčité, 5 × 3 cm, na okraji zubaté. Květy vyrůstají z paždí listů jednotlivě nebo po 2–5, dosahují v průměru 8–15 mm, jsou 5četné, kališní lístky jsou trojúhelníkovité, zelené, nazpět zahnuté; korunní lístky jsou bílé. Souplodí je 12–18 mm dlouhé, vejcovité, ve zralosti černé.
Využití: Kořen byl používán v tradiční medicíně.
Fotografováno v květnu 2014 (USA, Louisiana, Jean Lafitte National Park).