Syn.: Astragalus moorcroftiana Benth., Caragana moorcroftiana Benth.
Čeleď: Fabaceae – bobovité
Rozšíření: Druh himálajské části Střední Asie, vyskytuje se především v Tibetu, zasahuje ale i do severní Indie (Ladakh), Nepálu, Bhútánu, snad i severní Barmy.
Ekologie: Roste v křovinaté vegetaci na vysokohorských kamenitých a skalnatých svazích, v nadmořských výškách od 2800 až do 4500 m. Kvete od dubna do června.
Popis: Bohatě větvený keř, jen asi 100 cm vysoký, s letorosty hustě chlupatými a větvemi na konci trnitými. Listy jsou 4–6 cm dlouhé, lichozpeřené, lístků je 11–17, jsou vejčité, až 13 mm dlouhé a asi 6 mm široké, na vrcholu tupé, obvykle hrotité, oboustranně chlupaté. Květenství je hroznovité, 3–5 cm dlouhé, vyrůstá na koncích letorostů; květy jsou poměrně velké, kalich je zvonkovitý, modrý, chlupatý, s 5 cípy; koruna je podle akademické Flóry Číny modropurpurová, leč podle Flóry Pákistánu žlutá, podle našich fotografií by patrně mohla být někdy i úhledně nažloutle modrá, pavéza je podlouhle vejčitá, až 9 mm dlouhá, zahnutá, na vrcholu tupá, nehetnatá, křídla jsou eliptická, asi 16 mm dlouhá, člunek je asi 18 mm dlouhý; tyčinek je 10. Plodem je lusk asi 6 cm dlouhý.
Fotografovala Věra Svobodová, dne 30. 4. 2016 (Čína, Tibet, okolí klášterů Tašilhünpo a Gandän).