Syn.: Aichryson sedifolium Webb ex Bolle
Čeleď: Crassulaceae J. St.-Hil. – tlusticovité
Rozšíření: Endemit Kanárských ostrovů, vyskytuje se na ostrovech Tenerife, La Gomera a La Palma.
Ekologie: Roste na suchých skalách a útesech (v západní části ostrova Tenerife poměrně hojně), v pásmu od 100 do 600 m n. m. Kvete od března do července.
Popis. Výrazně sukulentní polokeř, hustě větvený, 15–40 cm vysoký, listy vyrůstají v drobných růžicích na konci větví, jsou dužnaté, obvejčité až kyjovité, zelené s červenými pruhy a skvrnkami, lepkavé. Květenství je řídké, 2–7 cm dlouhé, květy 9–11četné, světle žluté. Plody jsou měchýřky.
Využití: V Evropě se pěstuje jako nenáročný a dosti dekorativní pokojový sukulent, jeho nevelké rozměry ho předurčují také pro časté vysazování do bonsajových misek.
Poznámka: Na přírodních lokalitách se často setkáváme s kříženci mezi tímto a dalšími příbuznými druhy, jmenujme alespoň křížence s Aeonium ciliatum (Aeonium ×cilifolium Bañares), s Aeonium goochiae (Aeonium ×occidentale Bañares) nebo Aeonium spathulatum (Aeonium ×loartei Tavorm.).
Fotografovali Ladislav Hoskovec, dne 28. 3. 2006, a Věra Svobodová, dne 21. 5. 2018 (Španělsko, Kanárské ostrovy, Tenerife, pohoří Teno).