Syn.: Prunus blireiana var. moseri Koehne
Česká jména: myrobalán Blireův (Mareček 1999)
Čeleď: Rosaceae Juss. – růžovité
Rozšíření: Kříženec kultivaru Prunus cerasifera ʻAtropurpureaʼ a východoasijského druhu Prunus mume, který byl popsán v roce 1905 podle rostlin z výsevu provedeného ve francouzském departementu Indre-et-Loire v roce 1895 (představen jako Prunus blireiana flore pleno).
Ekologie: Okrasná dřevina vysazovaná v zahradách, parcích a městské zeleni. Kvete v průběhu dubna.
Popis: Opadavý keř dosahující výšky okolo 5 m. Listy jsou řapíkaté, vejčité, 3–6 cm dlouhé, na bázi klínovité až zaokrouhlené, po okraji pilovité, na vrcholu špičaté až zašpičatělé, nejprve výrazně červené, později poněkud zelenající. Květy vyrůstají jednotlivě, dorůstají průměru až okolo 30 mm, jsou poloplné, kališní cípy jsou široce vejčité, zaokrouhlené, červené, korunní lístky jsou široce obvejčité, růžové.
Poznámka: Druhové jméno blireiana je uvedeno v článku v Revue Horticole z roku 1905, který poprvé tohoto hybrida popsal – v pozdější literatuře se jméno objevovalo také ve tvaru blireana. Pravděpodobně odkazuje na obec Bléré v departementu Indre-et-Loire, kde kříženec vznikl, je tedy možné, že běžně tradované české jméno myrobalán Blireův je vlastně dočista nesmyslné.
Fotografováno dne 7. 4. 2019 (Česko, Průhonice, Dendrologická zahrada VÚKOZ).