Syn.: Erysimum carniolicum auct. non Dolliner, Erysimum pectinatum auct. non Bory et Chaub.
Čeleď: Brassicaceae – brukvovité
Rozšíření: Balkánský druh, byl zaznamenán v jižním Srbsku, Kosovu, Albánii a Makedonii, výskyt v severním Řecku je nejistý.
Ekologie: Stanovištěm jsou květnaté trávníky a kamenité svahy nad horní hranicí lesa louky a křoviny nad horní hranicí lesa.
Popis: Dvouletá bylina; lodyhy přímé, 10–60 cm vysoké. Listy jsou střídavé, přisedlé nebo velmi krátce řapíkaté, podlouhlé, 2–5 cm dlouhé a 0,4–1,2 cm široké, chobotnatě zubaté až peřenosečné; bazální listy bývají v době květu zachovalé. Květenství je koncový hrozen; stopky květů jsou 3–8 mm dlouhé, za plodu se prodlužují; kališní lístky jsou 5–8 mm dlouhé; korunní lístky jsou (9–)10–14 mm dlouhé a 3–5 mm široké, sytě žluté; tyčinek je 6; semeník je dvoupouzdrý. Plody jsou přímo odstálé, úzce válcovité, řídce chlupaté šešule 3–8 cm dlouhé a 1–1,5 mm široké, čnělka je 0,8–2 mm dlouhá.
Poznámka: Patří do širšího okruhu druhu Erysimum odoratum. Charakteristickým znakem jsou nápadně zubaté listy, které připomínají řecký horský druh Erysimum pectinatum, s nímž jej ztotožnila např. květena Srbska.
Fotografováno dne 11. 6. 2015 (Srbsko, Kopaonik, Bele stene).