Syn.: Arisaema abbreviatum Schott, Arisaema pertusum Riedl, Arum flavum Forssk., Dochafa flava (Forssk.) Schott
Čeleď: Araceae Juss. – árónovité
Rozšíření: Druh s dosti disjunktivním areálem – byl popsán z hor Jemenu, odkud zasahuje i do hor Etiopie, rozlehlejší část jeho areálu však najdeme až v himálajské oblasti Asie, kde se vyskytuje v oblouku od východního Afghánistánu a severního Pákistánu přes severní Indii, Nepál, Bhútán a jižní Tibet až po čínské provincie S’-čchuan a Jün-nan. Ve východní části areálu je rozlišován poddruh Arisaema flavum subsp. tibeticum.
Ekologie: Roste na otevřených horských stanovištích, v nadmořských výškách zhruba od 1700 až do 3000 m. Kvete od června do července.
Popis: Bylina s téměř kulovitou hlízou, 2–3,5 cm dlouhou. Listy vyrůstají v páru nebo jednotlivě, jejich řapíky jsou 15–32,5 cm dlouhé, čepel je znožená, se 7–11 lístky, ty jsou eliptické až vejčité, prostřední lístek je 5–10,5 cm dlouhý a 1,6–3,8 cm široký, zašpičatělý, postranní lístky jsou užší. Toulec je žlutozelený, vně nachový, 2,5–6 cm dlouhý, trubka je 1–1,2 cm dlouhá, otevřená část toulce je podlouhle vejčitá, zašpičatělá; samčí část palice je 4,5–6 mm dlouhá, samičí 6–9 mm dlouhá. Plody jsou bobule, 3–4 mm dlouhé, se 4–5 semeny.
Poznámka: Rod Arisaema je dosti početný, v současnosti zahrnuje 195 akceptovaných druhů (POWO 2018), které se vyskytují v jižní a východní Asii, tropické východní Africe, ve východní části Severní Ameriky a v Mexiku.
Fotografovali Pavel Sekerka, v průběhu roku 2018 (Česko, Praha, kultura), a Ladislav Hoskovec, dne 26. 7. 2018 (Německo, Botanischer Garten und Botanisches Museum Berlin).