Čeleď: Brassicaceae – brukvovité
Rozšíření: Druh jihoamerických And, endemit Ekvádoru – vyskytuje se v provinciích Chimborazo, Cotopaxi, Napo a Pichincha.
Ekologie: Roste ve vysokohorském superpáramu, na skalnatých a kamenitých svazích, v nadmořských výškách od 4000 až do 5200 m. Kvete sporadicky po celý rok.
Popis: Vytrvalá, trsnatě rostoucí bylina s dřevnatějící bází či spíše polokeřík s obvykle větveným kmínkem a větvemi pokrytými střechovitě se překrývajícími listy nebo jejich starými řapíky. Stvol je 0,2–1,5(–2) cm dlouhý, přímý, chlupatý. Listy vyrůstají ve zdánlivé růžici, jsou řapíkaté, obvejčité nebo i obkopinaté, (1–)2–5(–7) mm dlouhé a (1–)1,5–3 mm široké, celokrajné, na vrcholu zaokrouhlené nebo tupé, po obou stranách hustě šedoplstnatě chlupaté. Květenství je chocholičnaté, v době plodu lehce prodloužené; kališní lístky jsou široce vejčité, přímé, 1,7–2,2(–2,5) mm dlouhé, chlupaté; korunní lístky jsou obvejčité, krémově bílé nebo světle žluté, 2–2,6(–2,8) mm dlouhé, na vrcholu vykrojené. Plodem je vejcovitá, vzácněji až skoro kulovitá šešulka, poněkud stlačená, 3–6 mm dlouhá a 2–2,5 mm široká, řídce až hustě chlupatá.
Ohrožení a ochrana: Červený seznam IUCN (2003) klasifikuje tento druh jako potenciálně zranitelný (NT).
Fotografoval Mário Duchoň, dne 13. 3. 2014 (Ekvádor, vulkán Chimborazo). Za pomoc při identifikaci druhu srdečně děkuji Petru Sklenářovi a Ihsanu Al-Shehbazovi.