Syn.: Rhus indica Wight et Arn., Rhus mysorensis G. Don, Rhus mysurensis B. Heyne ex Wight et Arn., Toxicodendron mysorense (G. Don) Kuntze
Čeleď: Anacardiaceae R. Br. – ledvinovníkovité
Rozšíření: Pochází z Indie, roste téměř po celé poloostrovní části, zejména v jejím středu a na jihu, na sever zasahuje až do Pandžábu v Pákistánu.
Ekologie: Stanovištěm jsou křoviny a světlé lesy na suchých stanovištích, vystupuje do nadmořské výšky 900 m.
Popis: Opadavý aromatický polygamní keř, 2–3 m vysoký; borka je hnědá, letorosty jsou jemně chlupaté a bývají trnovitě zakončené. Listy jsou střídavé, řapíkaté, trojčetné; řapík je 0,8–1,8 cm dlouhý; lístky jsou přisedlé, obvejčité až obkopinaté, jemně chlupaté, na líci zelené, na rubu šedavé, na bázi celokrajné, klínovité, v horní polovině na okraji vroubkované až laločnaté, na vrcholu obvykle zaokrouhlené, prostřední lístek je 2,5–3,8 cm dlouhý, postranní lístky jsou jen 1,3–2,5 cm dlouhé. Květenství jsou až 15 cm dlouhé úžlabní laty; květní stopky jsou 2–4 mm dlouhé; květy jsou 5četné, oboupohlavné nebo samčí, žluté; kališní cípy jsou vytrvalé, drobné, trojúhelníkovité; korunní lístky jsou vejčité, asi 1 mm dlouhé, záhy opadavé; tyčinek je 5; blizna je trojklaná. Plodem je vysýchavá zploštěle kulovitá peckovice o průměru asi 3 mm.
Využití: Tvrdé žlutavé dřevo má výbornou výhřevnost, větve se používají na ohrazování zemědělských kultur.
Poznámka: Jeden ze tří druhů rodu Searsia, nedávno odděleného od rodu Rhus, které se vyskytují v tropické části Asie.
Fotografováno dne 18. 1. 2019 (Indie, Telangána, Hajdarabád, Kasu Brahmananda Reddy National Park).