Syn.: Draba hispida var. tridentata (DC.) Kuntze, Draba pallidiflora Rupr. ex Tolm., Draba rupestris Willd. ex DC., nom. illeg., Draba tridentata DC.
Čeleď: Brassicaceae – brukvovité
Rozšíření: Kavkazský druh, vyskytuje se v západní části pohoří, v Předkavkazsku i Zakavkazsku, areál zasahuje až do severovýchodního Turecka.
Ekologie: Roste na kamenitých a skalnatých svazích, v suti, na ledovcových morénách, subalpínských i alpínských loukách a pastvinách, v nadmořských výškách zhruba od 800 až do 3400 m. Kvete od června do září.
Popis: Vytrvalá, volně trsnatá bylina s listy vyrůstajícími v přízemní růžici a stvolem přímým, 14–20(–28) cm dlouhým, bezlistým, lysým. Listy jsou řapíkaté, obvejčité, 10–35 mm dlouhé a 3–12 mm široké, na okraji s 1–3 (jen vzácně až 7) poměrně velkými zuby, na vrcholu víceméně tupé, řídce chlupaté či olysalé. Květenství je hroznovité, 5–50květé; kališní lístky jsou vejčité, lysé nebo při vrcholu krátce chlupaté; korunní lístky jsou podlouhle obvejčité, 4–6 mm dlouhé, na vrcholu vykrojené, zlatožluté. Plodem je odstálá šešule, podlouhle elipsoidní, 7–10 mm dlouhá a 1,5–2,5 mm široká.
Fotografovala Věra Svobodová, dne 11. 9. 2017 (Gruzie, Svanetie, hřeben Lamara).