Syn.: Artemisia densiflora Viv., Seriphidium densiflorum (Viv.) Soldano
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Endemit centrální části Středozemí, vyskytuje se velmi vzácně na Korsice u St. Florent na severu a Bonifacia na jihu ostrova a v souostrovi La Maddalena při pobřeží severovýchodní Sardinie. Další poddruhy se vyskytují ve Středozemí od Portugalska po Albánii, v západním Středozemí je to především Artemisia caerulescens subsp. gallica.
Ekologie: Stanovištěm jsou skály nebo písčité sedimenty v bezprostřední blízkosti moře.
Popis: Vytrvalý, bohatě větvený šedě plstnatý keřík, dorůstá výšky 10–30 cm; větvičky jsou dřevnaté, zakončené vytrvávající listovou růžicí, která se za květu prodlužuje. Listy jsou střídavé, 2krát peřenosečné, 3–5 cm dlouhé, úkrojky posledního řádu jsou až kopisťovité, 3–4 mm široké, na vrcholu zaokrouhlené; horní lodyžní listy jsou jednoduše peřenosečné. Úbory tvoří přímou latu, jsou vejcovité; zákrovní listeny jsou vejčité, 2,4–2,6 mm dlouhé, uprostřed stříbřitě plstnaté; květy jsou trubkovité, oboupohlavné, žlutavé. Plody jsou drobné nažky.
Poznámka: Patří do skupiny pelyňků, které mají všechny květy v úboru stejného typu. V ní jsou v Evropě zastoupeny rostliny rostoucí na mořských pobřežích (např. Artemisia maritima v severozápadní Evropě), na vnitrozemských slaniskách (Artemisia santonicum) nebo v kontinentálních alpských údolích (Artemisia vallesiaca).
Fotografováno dne 7. 6. 2018 (Francie, Korsika, Bonifacio, Capo Pertusato).