Syn.: Gnaphalium buddleioides Sch. Bip., Gnaphalium cynoglossoidess Sch. Bip. ex Hook. f.
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Roste v jižní Asii, především v Indii, kde byl zaznamenán ve svahových státech Madhjapradéš, Karnátaka, Tamil Nadu a Kérala, také se vyskytuje na Srí Lance. V areálu se rozlišuje kromě nominátní variety (roste jen na Dekkánské plošině) ještě rozšířenější var. hookerianum: k té patří naše obrázky. Obě variety se odlišují především tvarem a zakončením listů.
Ekologie: Stanovištěm jsou křovinaté meze, lemy horských lesů a horské trávníky. Lokality leží obvykle v nadmořské výšce 1500–2500 m.
Popis: Polokeř, řidčeji až keř, dorůstá výšky 50–70(–400) cm; lodyhy jsou někdy opíravé, dosti silné, hustě šedobíle vlnaté, pravidelně olistěné. Listy jsou střídavé, přisedlé, vejčitě kopinaté až čárkovitě obkopinaté, 1–10 cm dlouhé a 0,5–2 cm široké, na bázi poloobjímavé, s 3–7 žilkami, na líci roztroušeně vločkovitě chlupaté až lysé, na rubu hustě běloplstnaté, na okraji poněkud podvinuté, na vrcholu tupě špičaté až háčkovitě zašpičatělé (u nominátní variety). Úbory tvoří hustý koncový chocholík; stopky úborů jsou kratičké; zákrov je kulovitý, o průměru asi 4 mm, zákrovní listeny jsou 4řadé, vnější obvejčité, vnitřní obkopinaté, žluté, hustě bělovlnaté; okrajové květy jsou samičí, 1–3 mm dlouhé, žluté, vnitřní jsou oboupohlavné, 1–2 mm dlouhé, rovněž žluté. Nažky jsou asi 0,3 mm dlouhé, chmýr je bělavý.
Fotografovali Alena Vydrová a Vít Grulich, dne 21. 1. 2019 (Indie, Kérala, Munnar).