Syn.: Hypericum olympicum subsp. auriculatum N. Robson et Hub.-Mor., Hypericum olympicum var. stenophyllum Stef., Hypericum polyphyllum subsp. subcordatum N. Robson et Hub.-Mor.
Čeleď: Hypericaceae Juss. – třezalkovité
Rozšíření: Endemit malinkého území na pobřeží Turecka východně od Antalye.
Ekologie: Stanovištěm jsou zazemňující se písky na mořském pobřeží, také porosty macchie a řídké bory s Pinus halepensis.
Popis: Vytrvalá trsnatá bylina nebo polokeř; lodyhy jsou přímé až vystoupavé, 15–50 cm vysoké, lysé. Listy jsou vstřícné, vejčité, 0,5–3 cm dlouhé, na bázi zaokrouhlené až mělce srdčité, bez černých tečkovitých žlázek. Květenství je chudokvěté; kališní lístky jsou nestejné, široce vejčité, na bázi často ouškatě srdčité, špičaté nebo zašpičatělé, obvykle bez černých žlázek; korunní lístky jsou 1,5–3 cm dlouhé, žluté, obvykle na okraji bez žlázek; tyčinky tvoří 3 svazečky; gyneceum srůstá z 3 plodolistů. Plodem je vejcovitá až kulovitá tobolka 0,5–1 cm dlouhá.
Poznámka: Patří do příbuzenského okruhu třezalek Hypericum olympicum – Hypericum polyphyllum, které vytvářejí na západovýchodním gradientu populace s přechodnými znaky. Vzhledem k izolaci jednotlivých skupin populací je na místě vyhraněnější typy považovat za samostatné druhy.
Fotografováno dne 20. 5. 2011 (Turecko, Manavgat, písky na pobřeží).