Čeleď: Ericaceae – vřesovcovité
Rozšíření: Endemit Madagaskaru, roste v horských oblastech nad východním pobřežím ostrova v provinciích Antsiranana, Antananarivo, Fianarantsoa, Toamasina, okrajově i Toliara.
Ekologie: Provází křoviny a světlé horské lesy na kamenitých svazích a v okolí skalních výchozů, v nadmořské výšce 900–2700 m.
Popis: Stálezelený bohatě větvený keř vysoký (0,5–)1–8 m. Listy jsou střídavé, kratičce řapíkaté, eliptické, obvejčité až obkopinaté, 1,5–3 cm dlouhé, lysé, na líci tmavozelené, lesklé, na rubu sivozelené, na bázi klínovité, na okraji drobně chrupavčitě pilovité, na vrcholu špičaté. Květenství jsou koncové nebo úžlabní, poněkud jednostranné hrozny; listeny jsou drobné, srdčité, celokrajné; květní stopky jsou asi 5 mm dlouhé; květy jsou 5četné; kališní cípy jsou krátké, široce trojúhelníkovité; koruna je zvonkovitá, asi 8 mm dlouhá, bílá, cípy jsou trojúhelníkovité, nazpět ohrnuté; tyčinek je 10, s rozeklanými vyniklými oranžovými prašníky; semeník je spodní. Plodem je kulovitá bobule o průměru asi 7 mm.
Fotografovala Jindřiška Vančurová, dne 17. 10. 2016 (Madagaskar, Parc national d’Andringitra).