Syn.: Senecio korintjiana Boerl.
Čeleď: Asteraceae – hvězdnicovité
Rozšíření: Malesijský endemit, vyskytuje se pravděpodobně jen na indonéském ostrově Sumatra, a to především v oblasti vulkánu Gunung Singgalang a Gunung Marapi v centrální části západu ostrova (odtud popsán druh Senecio sumatranus) nebo u jižněji ležícího vulkánu Gunung Kerinci (odtud popsán jako Senecio korintjiana), ale i v okolí Gunung Bandahara, Gunung Kemiri a Gunung Leuser v severosumatránské provincii Aceh.
Ekologie: Roste v tropických horských lesích a lesních lemech, na lesních světlinách, nezřídka se objevuje na březích vodních toků.
Popis: Vytrvalá bylina s lodyhou přímou, 60–100 cm dlouhou, lysou. Přízemní listy jsou dlouze řapíkaté, eliptické, vejčité či dokonce až mírně šípovité, 8–12 cm dlouhé a 4–6 cm široké, na bázi uťaté až srdčité, po okrajích výrazně vroubkované až zubaté, na vrcholu tupé, lysé; lodyžní listy jsou objímavé, kopinaté až vejčité, 7–20 cm dlouhé a 4–6 cm široké, po okraji rovněž vroubkované a lysé. Úbory jsou 8–10 mm dlouhé, stopkaté, vyrůstají v terminálních chocholících; listeny jsou kopinaté, drobné; listeny zákrovečku jsou 3–4, šídlovité, menší než listeny zákrovu, kterých je asi 12 a jsou čárkovité až kopinaté, asi 6 mm dlouhé; samčích jazykovitých květů je 5–10, liguly jsou žluté, na vrcholu vykrojené či se 3 zuby, trubkovité květy jsou oboupohlavné, žluté. Plodem je nažka s chmýrem.
Fotografoval Mário Duchoň, dne 3. 2. 2013 (Indonésie, Sumatra, Gunung Marapi).